O nas

_MG_9819.jpg

TAK DLA ŁODZI to jeden z największych łódzkich ruchów miejskich. Jesteśmy platformą, która skupia i wzmacnia lokalnych aktywistów walczących o sprawy swoich sąsiedztw i grup defaworyzowanych.

Naszym największym potencjałem są społecznicy z kilkunastoletnim doświadczeniem w skutecznych działaniach na rzecz miasta. W naszym stowarzyszeniu skupiliśmy 36 naukowców, ekspertów samorządowych, aktywistów, twórców i radnych osiedlowych o rozpoznawalnym dorobku.

Pracujemy na rzecz zrównoważonego rozwoju, demokracji lokalnej, równości i transparentności decyzji publicznych. Dzięki naszym inicjatywom społecznym i strażniczym, zbudowaliśmy w szybkim czasie ogromną rozpoznawalność i w lokalnej debacie publicznej stanowimy punkt odniesienia w najważniejszych sprawach miasta. Mamy na koncie opisywane przez ogólnopolskie media sukcesy: obywatelską uchwałę o bezpłatnych obiadach w łódzkich szkołach czy uchwałę antydyskryminacyjną, ale też działania w terenie: wielokrotnie z mieszkańcami Łodzi broniliśmy drzew czy parków, walczyliśmy o poprawę bezpieczeństwa pieszych, stawaliśmy w obronie rad osiedli. Wspieraliśmy również naszych członków i sympatyków w starcie w wyborach samorządowych 2018, tworząc Komitet Wyborczy Wyborców TAK!, który jako jedyny w Łodzi – obok ugrupowań parlamentarnych – zarejestrował pełne listy i wprowadził do debaty wyborczej realne problemy miasta.

Chcesz nam pomóc? Zapraszamy! Napisz do nas: takdlalodzi@gmail.com

 

Należymy do:

Kongres Ruchów Miejskich
Piesza Polska