Sprzeciwiamy się bezmyślnej wycince drzew

Kolejne drzewa znikają z centrum Łodzi. W pasie między Moniuszki i Tuwima, w ramach rewitalizacji, wycięto dziewięć drzew, choć tylko jedno z nich było chore. W związku z ta wiadomością KWW TAK! zorganizował happening – ostatnie pożegnanie drzew na Tuwima.

We wtorek 28 sierpnia o godzinie 19.00 razem z okolicznymi mieszkańcami i mieszkankami zapaliliśmy znicze na pniach świeżo ściętych drzew.

Jako TAK! zieleń w mieście uważamy za absolutny priorytet. Bezmyślna wycinka drzew jest poważnym zagrożeniem dla jakości życia mieszkańców. Pozbywamy się ochrony przed smogiem, hałasem i przed zalaniami miasta, które ostatnio dotkliwie dają się w Łodzi we znaki. Jedno dorosłe drzewo działa jak 10 klimatyzatorów, a żeby je zastąpić w produkcji tlenu, trzeba 1700 drzewek.

Media o akcji:

  • Dziennik Łódzki

Kilka starych drzew zostało wyciętych na działce przy ul. Tuwima 10 z powodu budowy drogi dzielącej kwartał. W ramach happeningu skrytykowała to koalicja TAK! Kilkanaście zniczy i świeczek zapłonęło na pniach drzew wyciętych w Łodzi przy okazji budowy drogi wewnętrznej łączącej ulicę Tuwima i Moniuszki. Happening zorganizowali członkowie koalicji TAK! W ten sposób chcieli zaprotestowali przeciwko niszczeniu zieleni w mieście. Jak podkreślali demonstrujący miasto pół roku wcześniej obiecywało, że ulica ominie stojące na jej trasie stare drzewa, a wycięto dziewięć drzew: https://dzienniklodzki.pl/wycieto-drzewa-przy-ul-tuwima-upamietnili-je-czlonkowie-koalicji-tak-zdjecia-film/ar/13449027

_MG_1050.jpgP8282638-01.pngP8282709-01.png_MG_1041.jpgP8282724-01.png

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.