Urszula Niziołek-Janiak kandydatką TAK! na urząd prezydenta miasta Łodzi

13 sierpnia na konferencji prasowej Koalicji TAK! przedstawiliśmy kandydatkę na urząd prezydenta miasta Łodzi – Urszulę Niziołek-Janiak. Wsparli nas licznie łódzcy aktywiści i aktywistki. Urszula Niziołek-Janiak przedstawiła główne kierunki działań TAK, wśród których są m.in.:

  • Zapewnienie godnych warunków mieszkaniowych mieszkankom i mieszkańcom Łodzi
  • Sprawna i czysta komunikacja miejska
  • Edukacja jako kluczowa inwestycja samorządu (a nie koszt)
  • Konsultowanie całego budżetu miasta, łącznie z dużymi inwestycjami
  • Zazielenienie miasta (miasto jako zielona, przyjazna przestrzeń do życia)
  • Działania na rzecz świeckiego samorządu

 

_MG_9866.jpg

Pełna treść przemówienia z konferencji prasowej:

Drogie łodzianki i łodzianie,

Łódź jest naszym wspólnym domem. Miastem, które kochamy. Aktualne władze nie dbają o potrzeby wszystkich mieszkańców. Jako kandydatka Koalicji TAK na urząd Prezydenta mam społeczną wizję Łodzi na najbliższe lata. W tej wizji Łódź jest “miastem na TAK”.

TAK – dobre życie zaczyna się od godnego mieszkania. To hańba, że w XXI wieku ludzie nie mają w mieszkaniach toalet i bieżącej wody. W mieście, w którym straszą puste kamienice mieszkań nie brakuje. Przestaniemy je sprzedawać i będziemy remontować. Nie boję się mieszkań komunalnych. Wiem jak nimi zarządzać, aby zagwarantować mieszkania naszym dzieciom.

TAK – dobre miasto to przyjazna i zielona przestrzeń. Dla obecnych władz dbanie o zieleń to niepotrzebna wystawa ogrodnicza za pół miliarda złotych. Tymczasem mieszkańcy chcą, aby drzewa rosły na każdej ulicy i na każdym osiedlu. Zmienimy betonową Łódź w miejsce, po którym dobrze się spaceruje, każdy ma najwyżej 5 minut pieszo do parku lub skweru i oddycha czystym powietrzem.

TAK – łodzianie i łodzianki zasługują na sprawną i czystą komunikację a dzieci na bezpieczną drogę do szkoły. Zapewnię równe chodniki, przyjazną infrastrukturę rowerową i załatam dziury w jezdniach. Będę zachęcać do ekologicznych środków transportu. Autobusy i tramwaje nie będą stały w korkach a piesi na niepotrzebnych światłach. Rozkłady jazdy będą w Łodzi na wszelki wypadek, bo i tak tramwaj przyjedzie za chwilę. Przywrócę częstotliwość połączeń transportu publicznego z 2001 roku.

TAK – edukacja będzie najważniejszą inwestycją łódzkiego samorządu, a nie kłopotliwym kosztem. W każdej łódzkiej szkole będzie ciepły obiad, psycholog, pielęgniarka i dentysta. Łódzkie dzieciaki nie będą wychodzić ze szkoły o zmroku ani tłoczyć się w przepełnionych klasach.

TAK – łodzianie będą współdecydować jak będzie wyglądała Łódź. W tym celu będę konsultowała cały budżet miasta a nie tylko 1% i wzmocnię rady osiedli. Urzędnicy będą dla nas – mieszkańców Łodzi – partnerami w dyskusji a nie osobami ogłaszającymi decyzje władz. Dla każdego osiedla powstaną plany rozwoju. Łodzianki i łodzianie nie będą musieli błagać urzędników o ustawienie kilku latarni, asfalt na jezdni i remonty chodników.

TAK – samorząd będzie świecki. Zapewnię dostęp do antykoncepcji 24 godziny na dobę. We wszystkich szkołach będą rzetelne lekcje etyki i edukacji seksualnej. Będę kontynuować i rozwijać miejski program in vitro. Autobusy i tramwaje będą remontowane, a nie święcone.

Budżet miasta to ponad 4 miliardy złotych. Nie dajmy sobie wmówić, że nas nie stać na godne życie w Łodzi. Mamy na to środki. Nasze środki. Musimy je tylko mądrzej wydawać.

TAKa Łódź jest możliwa. I TAK, zbudujemy ją wspólnie.

 

_MG_9954.jpg

Relacje medialne/komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.