TAK! Idzie(my) na miasto!

Oczywiście, że moglibyśmy zorganizować wiec. Oczywiście, że moglibyśmy stanąć na jednej z łódzkich ulic i przy świetle fleszy znad lasu mikrofonów mówić ładnie i dużo na temat tego, co chcielibyśmy, co nam się marzy i w jakim mieście chcielibyśmy żyć. Pewnie że moglibyśmy obiecywać – darmowa komunikacja miejska? My Wam nawet dopłacimy! Wystawa Expo? My zaprosimy do nas Oskary, Mundiale i wyścigi konne – wszystkie, na raz! Pewnie, że moglibyśmy.

Problem polega na tym, że słabo „umiemy w PR”. Koalicja TAK, to ekspertki i eksperci od życia w mieście – niezbyt chcemy się przekrzykiwać z innymi kto da więcej, nie mamy ochoty dobrze wyglądać, godnie się prezentować, dyplomatycznie obiecywać, profesjonalnie nie mówić o rzeczach o których niewygodnie mówić. My nie chcemy mówić – chcemy słuchać.

Od 9 lipca wychodzimy w miasto. Spotkacie nas w kinach plenerowych, na osiedlowych skwerach, w miejskich parkach i na targowiskach. Będziemy rozdawać Wam ankiety, w których zapytamy o to, czego potrzebują łodzianie i łodzianki. Jak możemy pomóc w dostępności komunikacji publicznej, parków, przychodni, ograniczeniu hałasu, możliwości parkowania.  O potrzebach łodzian wiemy wiele. Ale chcemy wiedzieć więcej. Nic o nas bez nas.

Poczekamy jeszcze moment, zbierzemy wasze opinie, porozmawiamy o rekomendacjach. I w kolejnym kroku, zamiast mówić do łodzianek i łodzian, mamy nadzieję mówić naszym wspólnym głosem!

Znajdziesz nas na osiedlach. Jeżeli nas nie znajdziesz, możesz wypełnić ankietę tutaj!

Jeżeli chciałbyś/abyś nam pomóc, daj nam znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.