Koalicja TAK – Lokalna przedsiębiorczość a megaprojekty – wpadnij na spotkanie!

  • Czy kiedy planujesz pomóc swym dzieciom w urządzeniu własnego kąta, to zbudujesz im jeden pałac czy zadbasz o mieszkanie lub domek dla każdego z nich?

  • Jadąc na wakacje nad morze lub w góry – wolisz by stały tam tylko dwa drogie  hotele czy setki miejsc w których każdy może wynająć pokoje?

  • Czy w mieście powinny być tylko supermarkety, czy również dziesiątki mniejszych sklepów osiedlowych?

Na podobne pytania powinni odpowiadać na co dzień Prezydent Łodzi i radni miasta. Naszym zdaniem? Nie zawsze robią to dobrze.

Budżet Łodzi nie jest z gumy. Musimy wiedzieć, że gdy zbudujemy trzy stadiony, ogromne „Orientarium” na Zdrowiu i kolejne wielkie drogi, zabraknie nam środków na parki, skwery, chodniki, drogi osiedlowe i lepsze otoczenie naszych mieszkań.

Duże inwestycje to głównie duże firmy, które je realizują i rozdają karty. Setki małych inwestycji to setki małych przedsiębiorców. Co robi samorząd Łodzi by pomóc im rozwijać miejsca pracy dla łodzianek i łodzian? Jak zabezpiecza interesy małych sklepów gdy remontuje ulice takie jak Kilińskiego? Co można zrobić, aby miasto robiło to lepiej?

Podyskutujmy o tym, ile w Łodzi powinniśmy mieć wielkich inwestycji a ile lokalnej przedsiębiorczości.

Zapraszamy na spotkanie 2 lipca, poświęcone temu ile w mieście powinniśmy mieć wielkich inwestycji a ile lokalnej przedsiębiorczości.

Masz pomysł jak pomóc lokalnym firmom? Wiesz, czego małe firmy potrzebują aby się rozwijać? Jak mali mogą współpracować z dużymi?

Podziel się z nami tą wiedzą – twórz z nami program Koalicji TAK!

 

Dodaj komentarz